» Systemy » Mein Panzer » Jak zbudować armię w Mein Panzer – Związek Radziecki

Jak zbudować armię w Mein Panzer – Związek Radziecki


wersja do druku

Wszystko o radzieckiej machinie wojennej od 1943 do 1945r.

Redakcja: Joanna 'Malta' Bella

Jak zbudować armię w Mein Panzer – Związek Radziecki
W kilkunastu poniższych linijkach chciałbym pokazać, w jaki sposób tworzyłem swoją armię do Mein Panzer. Mam nadzieje, że informacje tu zawarte okażą się przydatne dla nowych graczy, którzy chcą walczyć Związkiem Radzieckim. Wybrałem lata 1943-1945 i postarałem się by moja armia odpowiadała realiom historycznym i militarnym tego okresu. Swoją przygodę z Mein Panzer zacząłem od zakupu blistera piechoty i blistera piechoty z bronią ciężką. Jest to jednostka wyposażona w lekkie i ciężkie karabiny maszynowe oraz moździerze, więc stanowi już poważne zagrożenie dla wojsk przeciwnika.
Kolejnym zakupem były podstawowe radzieckie czołgi, czyli dobrze nam wszystkim znane T-34/76 z 1943 roku. T-34 stanowiły podstawę wojsk pancernych Związku Radzieckiego w latach II wojny światowej, a na polu bitwy okazywały się wspaniałe. Były szybkie, posiadały też mocne 76mm działo i stanowiły dość duże zagrożenie na polu bitwy. Kolejnym zakupem był blister czołgów KV-85. Nie są one zbyt znane, ponieważ był to model przejściowy pomiędzy czołgami KV i IS, a w czasie wojny wyprodukowano tylko 148 sztuk tego typu. Mała popularność tego czołgu jest plusem, ponieważ przeciwnik nie za bardzo wie, z czym ma doczynienia.
Armia na rok 1943 jest już prawie gotowa. Brakuje tylko kawalerii. Kawaleria jest to dosyć szybka formacja, więc nadaje się na oskrzydlanie przeciwnika. Jej minusem jest to, że nie może atakować pojazdów, jednak idealnie nadaje się do atakowania stanowisk dział oraz do dezorganizowania szeregów wroga.
Teraz czas na armie z lat 1944-1945. Tu świetnie sprawdzą się działa samobieżne SU-100. Te niszczyciele czołgów weszły do użytku w lipcu 1944 roku. Były to szybkie pojazdy wyposażone w 100 mm armatę. SU-100 jest zatem idealną jednostką do niszczenia Tygrysów i Panter z dużej odległości, gdyż zawsze znajduje się tam, gdzie jest akurat potrzebny. Jego największym minusem jest brak karabinów maszynowych, co czyni go bardzo łatwym celem dla piechoty. W Mein Panzer SU-100 można używać także jako SU-85 z 43 roku, ponieważ różnica między tymi pojazdami w skali 1:285 jest niezauważalna. Aby skompletować armię, należy dodać jeszcze czołg IS-2. Nazwano go na cześć Stalina, podkreślając w ten sposób, że jest potęgą na polu bitwy. Wyposażono go w gruby, prawie nie do zdarcia pancerz i 122 mm działo za pomocą, którego można zniszczyć wszystko, co stanowi zagrożenie dla naszych jednostek.
Armia już jest gotowa. Posiadając taką armie mogę wystawić:
  • W 1943 roku pluton KV-85, dwa plutony T-34, pluton SU-85, pluton kawalerii, trzy plutony moździerzy, dwa lub trzy plutony piechoty.
  • W latach 1944 - 1945r. dwa plutony IS-2, pluton KV-85, pluton SU-100, trzy plutony moździerzy, dwa lub trzy plutony piechoty.
Są to oczywiście podstawy armii. Warto dokupić jeszcze jeden blister czołgów T-34 i ciężarówki ZIS - 42 do transportu piechoty. Jest to armia typowo ofensywna i jednorodna, ale na polu walki się sprawdza. Mam nadzieje, że wskazówki zawarte powyżej przydadzą się nowym graczom.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę



Czytaj również

Jak zbudować armię w Mein Panzer
Gdyby Niemcy tu się uczyli, nie przegraliby wojny...
Co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz grać.
Bitwa o wzgórze 112
Raz spróbujesz, nigdy nie przestaniesz

Komentarze


~The czart

Użytkownik niezarejestrowany
    Niezłe
Ocena:
0
Krótkie, treściwe, miło się czyta. Ze wszystkich armi MP najbardzie podobają mi się właśnie "Ruscy", i tym bardziej doceniam tekst.
23-09-2006 22:01
~CEZAR

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"a na polu bitwy okazywały się wspaniałe. Były szybkie, posiadały też mocne 76mm działo i stanowiły dość duże zagrożenie na polu bitwy."
Eeee, masło maślane? :)
Całkiem fajny tekst...
25-09-2006 13:28
~lukasz

Użytkownik niezarejestrowany
    jednostka 3d
Ocena:
0
12-10-2009 20:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.